ATPTest

Kalibrace, servis, záložní přístroje

Servisní podpora 🛠

Přístroje SystemSURE a EnSURE firmy Hygiena jsou velmi robustní a zajišťují dlouhodobé bezproblémové používání. Jako u každého zařízení, i zde se však může stát, že přístroj nechtěně spadne na zem nebo je třeba po několika letech intenzivního používání již hodně opotřebený. Ovšem pozor! Zpravidla není nutné se hned chystat na nákup nového – hodně věcí umíme rychle opravit. Například i celý kryt přístroje včetně klávesnice existuje jako náhradní díl. V případě potřeby se jako první věc určitě ozvěte a domluvíme se na dalším postupu.

Kalibrační kontrola ⚖

Ve všech systémech jakosti je důležitou součástí také ověření funkce měřicích zařízení. Ověření citlivosti přístroje provádíme s použitím oficiálních standardů výrobce a vystavujeme příslušný certifikát. Současně s kalibračním ověřením provedeme i kompletní vyčištění a kontrolu funkce přístroje.

Jak často ověřovat? Díky perfektně stabilnímu snímacímu čidlu přístroje nestanovuje výrobce žádnou povinnou frekvenci kalibrace. Důležité také je, že z metrologického pohledu není luminometr tzv. „stanoveným měřidlem“, tj. nespadá do stejné metrologické kategorie jako např. váhy. Frekvenci ověření si tak každý uživatel stanovuje sám ve svém systému jakosti. Obecně se doporučuje využít této možnosti např. 1x ročně nebo jednou za 2 roky.

Nejnáročnější provozy mohou vyžadovat častější ověření. V takových případech doporučujeme pořídit si vlastní kalibrační standard CalCheck a využít funkce „Kalibrace“ v přístroji EnSURE Touch, která může v zadaných intervalech automaticky připomínat provedení pravidelné kontroly (např. jednou týdně nebo měsíčně).

Jednoduchý postup zaslání přístroje na kontrolu 📦
  • Přístroj vhodně zabalte (např. do krabičky od ATP testů), přiložte průvodní list (ke stažení i s podrobným popisem: DOCX, PDF) a pošlete pojištěnou zásilkou na naši adresu.
  • Jakmile přístroj dorazí k nám, provedeme vyčištění, kontrolu a ověření, vystavíme certifikát a pošleme zpět k Vám.
  • Během několika dnů dostanete Váš přístroj zpět i s certifikátem. 

Používáte přístroj denně a bez něj to nejde? Na dobu potřebnou na kalibraci nebo servis Vám umíme zapůjčit záložní přístroj, abyste měli neustále s čím pracovat. Záložní přístroj se posílá jako první k Vám. Až se k Vám pak vrátí Váš přístroj, pošlete nám ten záložní zpět.

Ke stažení  💾

Stáhněte si průvodní list pro vyplnění i s podrobným postupem: formát Word DOCX, nebo formát PDF